MILÍ HOKEJOVÍ PŘÁTELÉ,

ZAVEDLI JSME PRO VÁS TUTO NOVINKU, ABYCHOM VÁM ULEHČILI CESTU K TOMU, JAK NEJLÉPE PEČOVAT O ZDRAVÍ HOKEJOVÉ MLÁDEŽE. POKUD NEBERETE HOKEJ JAKO KROUŽEK, ALE PLNOHODNOTNÝ VÝKONNOSTNÍ SPORT, PAK JE DŮLEŽITÉ NEJEN SLEDOVAT HERNÍ DOVEDNOSTI VAŠEHO BORCE NA LEDĚ, ALE TAKE PEČOVAT O JEHO ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL, PEČLIVĚ DOPLŇOVAT DO TĚLA VŠECHNY POTŘEBNÉ MINERÁLY, BÍLKOVINY A ŽIVINY, KTERÉ TĚLO BEZPODMÍNEČNĚ POTŘEBUJE, A TAKÉ SLEDOVAT JEHO DUŠEVNÍ VÝVOJ A ROZVOJ. V NÁSLEDUJÍCÍCH ČLÁNCÍCH NALEZNETE SPOUSTU RAD, KTERÉ PRO VÁS PŘIPRAVUJÍ NA SLOVO VZATÍ ODBORNÍCI, ALE TAKÉ, V PŘÍPADĚ NOUZE, VÁS MŮŽEME SPOJIT PŘÍMO S ODBORNÍKY, KTEŘÍ VÁM ODBORNOU RADOU MOHOU POMOCI VYŘEŠIT NAPŘÍKLAD I DLOUHODOBÉ A VLEKLÉ POTÍŽE SE ZDRAVÍM, STRAVOVÁNÍM, PSYCHIKOU. KAŽDÝ NOVÝ ČLÁNEK BUDEME PROPAGOVAT I NA NAŠEM FACEBOOKU A VĚŘÍME, ŽE DOKÁŽEME POMOCI NAPROSTÉ VĚTŠINĚ Z VÁS.

Formulář žádosti o pomoc odborníka 

 

 

Moje zkušenosti se zdravím hokejistů v mládežnických kategorií

Mgr. Vladimír Myšík

Jsem vystudovaný na FTVS UK v Praze. Získal jsem titul diplomovaný trenér I.třídy a metodik ledního hokeje. Vojnu jsem absolvoval v Dukle Jihlava s trenéry Jaroslav Pitner, Stanislav Neveselý a Jaroslav Holík a v tom roce jsme získali titul Mistra republiky.  Lednímu hokeji jsem se věnoval profesionálně 25 let. 

Dnes bych se s vámi rád podělil o moje zkušenosti se zdravím hokejistů v mládežnických kategorii. Za mé trenérské praxe jsem trénoval stovky hokejistů od přípravky až po muže a zároveň jako aprobovaný učitel na tělesnou výchovu jsem vedl tento předmět 8 roků na základní škole na II.stupni.

Můj syn David hrál dorosteneckou extraligu v Litvínově a za muže I.ligu v Litoměřicích

Na fakultě FTVS jsem dělal Diplomovanou práci na téma Pitný režim hokejistů. Na základě toho jsme v rámci výživy kladli důraz na správnou výživu a pitný režim.

V současném vývoji hokeje není u kvalitního trenéra těžké připravit a provést tréninkovou jednotku na ledě nebo na suchu. Není problém sestavit kvalitní tréninkové plány na celou sezonu. Ale co bych rád zdůraznil je, se navíc zaměřit na činnost mezi zátěží. Regenerace a správná výživa je do další zátěže nyní určující pro správný výkon mladého hokejisty!

Zátěž na mladé hokejisty se neustále zvětšuje a rád bych ze svých dlouholetých zkušeností doporučil několik praktických rad.

  • Je důležité narůstající zátěž a počet tréninků kompenzovat kvalitní regenerací. Vždy po tréninku nebo utkání je třeba zařadit správné cvičení, aktivity a dodání správné vyživy, které vedou k rychlejší regeneraci organismu.
  • K vyplavení nežádoucích kyselin z organismu je nutné lehké vyklusání, jízda na kole nebo rotopedu a zařadit dýchací cvičení. K ještě rychlejšímu návratu do rovnováhy doporučuji acidobazické směsi především na bázi citrátů.
  • Úbytek minerálů je třeba doplňovat již během zátěže (doporučuji hlavně kvalitní pitný režim). Před a po zátěži hodně vitamínů formou ovoce. Bohužel za posledních dvacet let je pokles vitamínů a minerálů v ovoci a zelenině až 80% a tak lze tyto látky doplnit za studena lisovanou šťávou z ovoce v bio kvalitě.
  • Během dne pro vyvíjjející se mladý organismus hokejisty je důležitá kvalitní strava hlavně na bílkoviny pro správný vývoj kostí, vazů a šlach. Je však velkou chybou jíst denně velké množství masa. Trávení masa velice zatěžuje trávicí a oběhový systém a zatěžuje organismus nežádoucími kyselinami. Doporučuji lehké maso – rybu nebo kvalitní krůtí nebo kuřecí.

Každopádně minimálně 3 hodiny před zátěží a večer opět kvalitní koktejl na bázi bílkovin.

  • Pro hráče, kolektiv i trenéra je nežádoucí jakékoliv onemocnění. Předpokladem jak pro úspěch hry i kvalitu tréninku je být zdraví. Zde doporučuji jako prevenci kvalitní přírodní bylinné výtažky jak na podporu imunity tak i například psychiky.

Závěrem chci zdůraznit, že tréninkové metody jsou již na vysoké úrovni včetně individuálních tréninků, metod na rozvoj pohybových schopností, metod na psychologické bázi a metod koučování. 

Je třeba toto vše doplnit kvalitní regenerací, strečinkem a hlavně správnou výživou. V současné době preferuji především fytofarmaka. Organismus mladého hokejisty bude potom následně podávat dlouhodobé výkony s perspektivou daleko menší nemocností a úrazovosti. Organismus se stane ještě více odolnější na narůstající zátěž. A to je to, co  si hráč, trenér, hráčský kolektiv a rodiče přejí.

Sportu Zdar a hokeji zvlášť.

Mgr.Myšík Vladimír

Závěr je ten, že hráči ledního hokeje díky kvalitní přípravě, kvalitní výživě a relaxaci podávali dlouhodobě kvalitní výkony. To se projevilo historickým úspěchem v podobě postupu a účasti našeho clubu HC Stadion Teplice do nejvyšší soutěži dorostu a juniorů.